top of page

If you can't, you must! If you must, you can! 
- Anthony Robbins -  

Meil kõigil on oma lugu ja minevikuhaavad, millele tagasi vaadates näeme, et need on meid juhatanud õige kutsumuse ja eluteeni. Elus läbielatu on avanud minus sügava pühendumuse, ambitsiooni poksimaailmas. 

Paljude jaoks on poks lihtsalt poks, sport või treening. 

Minu jaoks on see päästja, võimalus olla inspiratsiooniks, võimalus teostada end maksimaalselt parimal viisil. Võimalus aidata inimestel avada oma potentsiaal nii vaimselt kui füüsiliselt läbi maandava ja käivitava poksi.

 

Mis kõige tähtsam - poks esindab väljakutset keha ja vaimu tasakaalu vahel, psühholoogilise ja füüsilise vahel. 

Teekond poksis on kestnud 8 aastat. Olen treeninud erinevates klubides, mis on andnud mulle mitmekülgsed teadmised ja oskused kickpoksis. Olen äärmiselt tänulik kõikidele oma treeneritele, trennikaaslastele ja klubidele. 

Poks on andnud mulle mõtte, suuna, elamise kire. Leidsin end läbi poksi ja tervendasin haavu, mis olid tekkinud valusate kogemuste tulemusena. Poks aitas mul end defineerida ja mõista, leida oma jõud, kese ja enesekindlus. 

 

Me ei saa valida sündmuseid, mis meiega juhtuvad, aga saame valida, kuidas me nendesse suhtume, mida me nendest olukordadest loome.  

Täna mõistan, et ükskõik millises valdkonnas edu koosneb 80% psühholoogiast ja 20% strateegiast. Õiget strateegiat on lihtne arendada ja leida, kui psühholoogia on paigas. 

Näen, kuidas poks aitab inimestel oma haavade ja varjuküljega paremini toime tulla, seda tunnistada ja mõista, maandada, ennast rohkem aktsepteerida. Seetõttu pühendan end suure edu saavutamisele poksis isiklikus plaanis ja ka oma oskuste jagamisele. 

 

Minu tahe on erakordne ja ma ei kavatse seda varjata või tagasi hoida. Ma panustan igapäev suure edu saavutamiseks kogu oma aja ja energia. See on mu elu. 

Olen avatud igasugusele koostööle, et avada poksimaailmas uut ja värsket väge! 

Oma kirjeldamatult tänulik kõigile, kes minusse usuvad, kõikidele poksiklubidele, treeneritele, toetajatele, sealhulgas eriti Versus Training Center, Kevin Renno Võistlusspordi Akadeemia, Klan Tartu Spordiklubi. 

Marko Šults

Vanus: 24

Kaalukategooria: 71-75 kg

Pikkus: 185cm

Asukoht: Tallinn, Eesti

bottom of page